Polecamy

 

drl


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

 

http://www.lomza.odnowa.org/

Odwiedza nas 7606  gości oraz 0 użytkowników.


 

Pierwszy piątek tegorocznego Wielkiego Postu, 20 lutego 2015 r., był doskonałą okazją do poświęcenia nowych stacji Drogi Krzyżowej, podziękowania fundatorom i podsumowania zakończonych prac wewnątrz kościoła. Tej ważnej dla parafii uroczystości przewodniczył ksiądz biskup Janusz Stepnowski.

Ksiądz proboszcz Roman Karaś przypomniał, że prace wewnątrz kościoła podzielone były na trzy części. Na początku 2013 r. poświęcony został ołtarz główny, pod koniec roku wykonano kurtyny boczne ołtarza. Na przełomie 2014 i 2015 r. powieszono czternaście stacji Drogi Krzyżowej wykonanych w Wenecji techniką akwaforty. Poza tym ściany wyłożono dwoma pasami marmuru, zamontowano oświetlenie i zacheuszki, które zostaną zapalone podczas konsekracji kościoła. Wnętrze kościoła zostało też pomalowane. Całość zaprojektował Janusz Sobczyk.

Ksiądz proboszcz podziękował fundatorom stacji Drogi Krzyżowej: rodzicom młodzieży, która przystąpiła do bierzmowania, rodzinom, firmom, miejscowościom, m.in. Rybno, Tulewo i Kręgi oraz wszystkim parafianom wspierającym prowadzone w kościele prace.

Ksiądz biskup okadził każdą ze stacji, poświęcił je ks. dziekan Zdzisław Golan. Pierwszą Drogę Krzyżową poprowadzili ks. Łukasz Murawski i Wspólnota Odnowy w Duchu Św.

Wraz z księdzem biskupem, księdzem dziekanem i księdzem proboszczem Mszę św. odprawili księża emeryci Bronisław Gąsecki i Jan Depta. Muzyczną oprawę przygotował chór parafialny.

W kazaniu biskup Stepnowski pokrótce przypomniał ciekawą historię Drogi Krzyżowej, która na początku miała siedem stacji. Znana nam Droga Krzyżowa, z czternastoma stacjami, powstała w Hiszpanii w XVII w.

Rozważając ostatnie chwile życia Chrystusa, niejednokrotnie zastanawiamy się nad własnym. - Cierpienie Jezusa dokonuje się w ciszy. Jest tak wiele osób, które, cierpiąc w cichości, niosą swój krzyż. Niech pamiętają, że obok nich kroczy Chrystus – mówił ksiądz biskup. - Niech czas Wielkiego Postu, drodzy wyszkowianie, będzie czasem wyrzeczeń, Komunii Św., czynienia miłosierdzia drugiemu człowiekowi.

Biskup Stepnowski zauważył, że współczesna Droga Krzyżowa w kościele św. Wojciecha ma szczególny wymiar, m.in. ze względu na kolor ziemi, po której kroczył Chrystus, kolor ówczesnych domostw. - Chciałbym podziękować księdzu proboszczowi za to dzieło, które mi osobiście się podoba - pochwalił. - Odczucia estetyczne są sprawą indywidualną, ale moje są takie, że to bardzo ciekawa Droga Krzyżowa. Warto przyjrzeć się jej z bliska, warto osobiście przejść, wpatrując się w twarz Chrystusa i krzyż.

- Dzieło budowania kościoła, wspólnoty parafialnej podjął ks. Stanisław Szulc, kontynuuje je jego następca. W tym kościele brakuje już tylko konsekracji. Myślę, że ta Droga Krzyżowa zakończyła prace. Także, księże proboszczu, czekamy na dzień konsekracji – dodał, żegnając się z parafianami.

Zdjęcia w galerii

Kaplica Wieczystej Adoracji

 

 button-1

Nabożeństwa

 

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

  • 6:30,
  • 8:00,
  • 9:30,
  • 11:00 - z udziałem Dzieci,
  • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
  • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
  • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.

Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

Duch Święty zstąpił na Niego, w postaci cielesnej niby gołębica, a z nieba odezwał się głos: «Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie».

Ewangelia wg Św. Łukasza 3, 22